Для повноцінного відпочинку і здорового сну необхідно придбати якісну постільну білизну. Сатинова постільна білизна красиво окреслить ліжко, вдало доповнить інтер'єр кімнати, додасть особливу ауру спальні.
В даний час комплекти постільної білизни виготовляються з самих різних матеріалів, а також з комбінованих. Тому, є можливість вибрати той варіант, який ідеально підійде за ціною, якістю та оформленням.
Слід зазначити, що сатин вважається найкращим варіантом для пошиття спальної білизни, і тому є безліч причин і пояснень.
Сатин: опис, види
Це унікальна бавовняна тканина з особливим переплетенням ниток - товстою основною і крученою додатковою. Тому, вона має гладку лицьову частину і шорстку виворітну. Це натуральна тканина, а також міцна, зносостійка, досить щільна, приваблива. Поверхня з благородним матовим блиском, схожим з шовковим.
Матерія має низку переваг:
- має яскраві кольори;

- не вигоряє під впливом прямих сонячних променів;
- не сідає і не розтягується при пранні;
- не викликає алергій і подразнень;
- на поверхні не утворюються катишки, затягування і потертості.
Зовнішній вигляд сатину залежить від його виду і щільності плетіння (розрахунок на 1 квадратний см). Так, звичайний з показником в 85-130 ниток з щільним тисненням найчастіше застосовується для створення сатинової постільної білизни гарної якості та недорогої вартості.
Набивний тип з кількістю ниток від 85 до 170 і яскравим, помітним кольоровим візерунком, виходить способом машинного плетіння. Він практично не втрачає колір, довговічний і застосовується для пошиття дорогих наборів постільної білизни полуторного сатинового. У комбінованих виробах служить для пошиття підковдр, а також парних наволочок в євро комплектах.
Існує також купонний (друкований) сатин з плетінням до 170 ниток і фарбованим на поверхні візерунком. Підходить для виготовлення простирадл і наволочок в комбінованих і ультрамодних комплектах, має масу позитивних відгуків серед споживачів.
Основні властивості і характеристики
Матеріал давно відомий на весь світ, але не тільки завдяки красивому вигляду, а ще певним властивостям:
Гігроскопічність. Це здатність волокон вбирати зайву вологу і випаровувати її. У той же час, шкіра від цього охолоджується і перебуває в повному комфорті.
Мінімальна теплопровідність. Це означає, що в холодну пору року тканина буде зігрівати, а в жарку - залишиться прохолодною.
Зносостійкість. Продукт (навіть самого яскравого кольору) здатний витримати більше 250 прань, не втрачаючи колір і блиск. При цьому, потрібно дотримуватися основних рекомендацій для прання/прасування від виробника.
Не мнеться. Навіть найлегші складки розправляються самі по собі без застосування праски, а недбало прим'ятість надає поверхні навіть більш привабливий і оригінальний вигляд, не псуючи візуальний ефект.
Також він не електризується, не викликає роздратування на шкірі. Все ж варто врахувати, що з огляду на гладеньку поверхню, на сатиновій постільній білизні двоспальній буде найзручніше спати в бавовняній піжамі або комбінації. Синтетичні матеріали можуть злегка ковзати і створювати дискомфорт.
Класифікація за забарвленням і оформленням
Недарма сатин використовується для пошиття 45% всього асортименту постільної білизни. Різноманітність типів цих тканин дозволяє створювати безумовні шедеври для оформлення ліжок і прикраси спалень. Залежно від малюнка на матеріалі, він ділиться на кілька категорій:
- Однотонний. Це вибілена або гладкофарбована матерія без малюнків і візерунків. Найчастіше застосовується для виробництва недорогих варіантів постільних комплектів.
- Набивний. Це «полотно з орнаментом», має благородний, вишуканий вигляд. Розфарбування наноситься на поверхню за допомогою пігментного або реактивного друку. Реактивний спосіб допомагає фарбі вбратися в глибокі шари і залишатися там тривалий час. Пігментне забарвлює суто поверхово, а тому і протримається на тканині до 200 прань.
- Реактивний 3D. Застосовується таке фарбування з досить щільним плетінням 4:1. Так всі деталі малюнка виходять об'ємними і реалістичними, практично не бліднуть під час прання при високих температурних режимах.
Багато сатинових комплектів постілі складаються з різних відтінків наволочок, простирадл, підковдр, що надає наборам сучасний стильний вигляд, дозволяє ефектно вписати їх в оформлення практично будь-якої кімнати.
Комбінований сатин
Для виробництва якісної сатинової постільної білизни виробники в більшості випадків вибирають сатин з комбінованих ниток. Найпопулярніші варіанти:
- бавовняний - щільність/обробка ниток різна, це надає продукту особливу необхідну жорсткість;
- сумішеві - бавовняні волокна переплітаються з поліестеровими, що надає матеріалу потрібну еластичність і зносостійкість;
- атлас-сатин - суміш шовку і бавовни утворює дорогий і дуже красивий результат, ідеально вписується в гламурне оформлення спальної кімнати;
- креп-сатин - так званий «штучний шовк», тонкий і делікатний, м'який і приємний на дотик.
Вартість продукту буде прямо залежати не тільки від його складу, а й країни виробництва, малюнка і оформлення, іншим характеристикам і особливостям.
Як розпізнати справжній сатин?
Щоб купити якісний сатин, слід уважно ставитися до вибору виробу та купівлі. Потрібно знати, що в складі матерії повінна бути позначка 100% бавовна, щільністю не менш 120 г на м2. Зазвичай тканини виробляються з допомогою сучасної техніки, кращих технологій і засобів.
Важливо відзначити, що блиск на поверхні - це ще не гарантія оригінального сатину, адже цією ж властивістю володіє і синтетика.
Натуральну, оригінальну сатинову постільну білизну купувати найкраще з таких категорій матеріалу:
- Преміальний. У складі 100% бавовна, щільність волокон 135 г/м2 і більше. Забарвлення глибинне (не поверхове), а тому високої стійкості.
- «Справжній». Склад - чистий шовк, належна товщина. Поверхня матерії приємна на дотик, забарвлення найчастіше складне і елегантне.
- Полісатин (середній рівень якості). Суміш 50% бавовни і 50% синтетики, показник щільності до 120 грам. Забарвлення однотонне або кольорове.
- Невисокої ціни. У складі 100% бавовна, щільність 120 г на м2, забарвлення однотонна.
Виріб практично не тягнеться і не просвічується (навіть при зусиллі або у вологому стані). Не має різкого запаху, а його присутність - це вірна ознака використання виробником неякісних хімічних барвників.
Якщо на продукті не вказано склад і інші характеристики, слід відмовитися від покупки. Швидше за все, за сатин видається якась інша матерія. До того ж, цей матеріал може бути неміцним, а значить, швидко втратить новизну і яскравість кольору.
Хороша постільна білизна з сатину: основні ознаки
Сатинову постільну білизну Туреччини з натурального якісного сатину має досить високу питому вагу. Підробка важить в третину менше. Це легко визначити, просто утримуючи в руках два різних варіанти.
Набір білизни мнеться незначно. Якщо сатин в ваших руках після невеликого зусилля швидко розправився і прийняв ідеальний вид - це синтетична підробка. А потерши об поверхню шматочком синтетичної матерії, можна побачити, що скоро вона наелектризується.
Ще один характерний момент - це те, що після прання сатин сохне тривалий час, на відміну від синтетики.
Також, слід пам'ятати, що сатин не може коштувати дешево. Це гарний матеріал, вироблений за особливою технологією, із застосуванням спеціальних барвників і засобів. Віддаючи кругленьку суму за сатиновий комплект постільної з хорошого матеріалу, слід пам'ятати, що вартість повністю виправдана.
Правильний догляд
Сатин безсумнівно є зносостійким матеріалом, але, щоб продовжити йому життя, слід дотримуватися наступних рекомендацій із прання та догляду:
- Сатинову постільну білизну можна прати в автоматичній пральній машині з віджиманням і мінімальною кількістю оборотів, також на режимі «без складок».
- Вибирайте температуру прання 40 градусів для кольорових і строкатих забарвлень, щоб зберегти їх новизну і 60 для однотонних матеріалів і білих кольорів.
- Сатин не можна прати з іншими яскравими або темними речами, тому як волокна можуть вбирати сторонні відтінки.
- Дозволено застосовувати при пранні відбілювачі, засоби для виведення плям, підфарбовуючі засоби, ополіскувачі.
- Можна гладити сатин і навіть відпарювати практично при будь-якій температурі, але виключно на виворітній стороні. Гладити сатин з лицьового боку настійно не рекомендується!
Важливо знати, що натуральний сатин при намоканні значно збільшується у вазі. Потрібно це враховувати при завантаженні пральної машин. Зберігати постільну білизну з сатину слід тільки повністю сухою, чистою і випрасуваною.
Кращі комплекти постільної білизни з сатину
Сатинова постільна білизна на вигляд щільна, жорстка, з вираженою структурою, добротна. У магазинах представлені сотні варіантів виробів, але найпопулярніші з них такі:
- Сатин-люкс. Нерідко відомі виробники додають в тканину шовкову нитку. Це додає матеріалу блиску, еластичності, міцності, довговічності. Нерідко набори мають впізнавані
забарвлення та оформлення, а також комбінування з 2-3 кольорів, класичні, вінтажні. Такі варіанти зазвичай вважають за краще дорослі люди і любителі консервативних рішень.
- Сатин фотопринт. В основі матеріалу використовується жорстка нитка, яка чудово тримає форму, легко і швидко вбирає фарбу. В основному забарвлення таких комплектів яскраве, часто із зображеннями 3D. Це можуть бути метелики, пейзажі природи, тварин, квітів, а також будь-яких казкових і мультяшних персонажів. Відмітна характеристика - це яскраві і неонові забарвлення. Постільна білизна оптом буде до речі для дитячих спалень і дошкільних установ.
- Мако-сатин. Виготовляється матеріал з найтонших ниток очищеної бавовни, часто в натуральному кольорі або однотонному. Такий вид сатину ідеальний для людей з чутливою шкірою, дітей віком до 5 років, а також всім, хто вважає за краще безпечні, натуральні тканини.
У магазині можна знайти комплекти самих різних типів: полуторне, «ліжечко», «двоспальне», «сімейний», «двоспальний євро» і «євро». Головне, попередньо знати розміри спального місця, а ще краще - самостійно заміряти габарити і, згідно з отриманими цифрам, вибрати потрібний варіант.
Вибираємо колір постільного комплекту правильно
Ліжко є найголовнішим місцем в спальні і одночасно її центром. Тому, до вибору кольору комплекту потрібно ставитися з усією відповідальністю і серйозністю.
У дорослу спальню потрібно вибирати колір, який буде поєднуватися з відтінком кімнати та інших текстильних речей інтер'єру. Тоді, ліжко гармонійно впишеться в обстановку і краще підкреслить вишуканий смак господарів.
У деяких випадках, постільну білизну від виробника варто вибирати яскравого або контрастного кольору. Це рішення буде до речі, якщо:
- в кімнаті не найсвіжіший ремонт і потрібно відволікти увагу від стін;
- оформлення спальні в світлих і приглушених тонах;

- мало яскравих акцентів і деталей;
- монохромний дизайн;
- зухвале оформлення зі сміливими аксесуарами.
Універсальний варіант - це білого кольору постільна білизна з Туреччини. Вона зробить ліжко привабливим, чистим, естетичним. Ліжко з білим оформленням чудово впишеться в будь-який інтер'єр для спальні дорослих, підлітків, дітей.
Якщо дуже вже подобаються комплекти яскравих забарвлень, з орнаментами, помітними зображеннями, а інтер'єр не дозволяє органічно розмістити їх в спальні, то потрібно придбати деякі аксесуари. Наприклад, сатинова постільна білизна буде перегукуватися з декоративними подушками, сидіннями для стільців, шторами, пледами або килимками..