Тонкощі вибору дитячої постільної білизни
Постільна білизна важлива в житті малюка: зручна постіль сприяє міцному сну дитини, створює в дитячій затишну, комфортну атмосферу. Вибір дитячої постільної білизни - не таке вже й складне завдання. Досить дотримуватися деяких правил, які гарантовано забезпечать вас від невдалої покупки.
Перш за все, слід приділяти увагу надійності, довговічності, а також екологічної безпеки матеріалу виготовлення ковдр та простирадл. Тканина дитячої постільної білизни повинна відповідати таким вимогам:
- Відсутність алергічних реакцій. Щоб уникнути проявів цього захворювання у малюка, краще зупинити свій вибір на виробах з нешкідливого, природного матеріалу і уникати синтетики.
- Зручність при використанні. Матеріал повинен бути надійним, щільним, але в той же час приємним і повітряним.
- Безпека для здоров'я. Не можна, щоб постільна тканина містила в собі токсини і інші шкідливі домішки.
- Забезпечення хорошою повітряною циркуляцією. Дитині, який лежить в ліжку з дихаючого матеріалу, не буде занадто жарко.
- Простий догляд. Постільні комплекти для дітей повинні нормально переносити регулярне прання, зберігаючи при цьому акуратний зовнішній вигляд.
Таким чином, в якості матеріалу для дитячої постільної білизни годиться далеко не кожна тканина. Найкращим варіантом для дитячої постелі буде стовідсоткова бавовна. Таку білизну можна використовувати в будь-який сезон року. Розрізняють багато різновидів чистої бавовни. Вибір дитячої постільної білизни буде вдалим , якщо віддати перевагу натуральним матеріалам, серед яких бязь, ранфонс, ситець, перкаль, сатин та інші.
Бязь ідеально підходить в якості матеріалу для дитячої постільної білизни. Серед її переваг виділяють стійкість до зношування, гіпоалергенність, а також ідеальні дихаючі властивості. Правда, на дотик вона трохи жорсткіша деяких видів бавовни. До того ж, навіть невелике порушення правил прання матеріалу може привести до його вицвітання.
Ранфорс - волокно, за своїми властивостями нагадує бязь. Різниця в більш витонченому, фігурному ворсі. Будучи досить м'яким і приємним на дотик, цей матеріал має стійкість до зношування, добре адаптується під кімнатну температуру, має антистатичні властивості, а також добре вбирає в себе вологу.
Вельми популярним матеріалом для постелі сьогодні як і раніше є ситець. Ця м'яка тканина не псується при частому вживанні. Природний, високоякісний ситець ідеально вбирає вологу і має високу повітропроникність. Крім того, вибір дитячої постільної білизни краще зупиняти на виробах з ситцю, оскільки цей матеріал відрізняються вигідною вартістю і не потребує дбайливого догляду .
Набори дитячої постелі часто шиють з перкали. Це досить дорога тканина, дуже міцна, але в той же час шовковиста і м'яка. Матеріал не викликає алергію, не сідає, не скачується і не накопичує статичну електрику. Також, перкаль відмінно справляється із зайвою вологою.
Сатин - вельми поширений матеріал, який має багато спільного з шовком. Серед його важливих переваг - найвища зносостійкість, здатність максимально довго зберігати первинну форму навіть після прання, антистатичний і відмінна провідність тепла.
Льон рідко використовують для виготовлення дитячої постелі. Він добре зберігає потрібну температуру, ідеально поглинає вологу, володіє екологічною безпекою. Але з недоліків цього матеріалу - дорога ціна, схильність до зім'яття і недостатня м'якість.
Крім перерахованих особливостей, вибір дитячої постільної білизни потрібно здійснювати, звертаючи увагу на такі її корисні властивості:
- Наявність в складі тканини барвників. Тільки натуральні волокна гарантують відсутність у дітей алергічних реакцій. Така тканина добре витримує багаторазові прання, не линяє і довго зберігає свій першочерговий колір.
- Міцність швів. Дитяче постіль повинна бути прострочена білизняним швом. Той же самий спосіб застосовують і для кінців постільної білизни. Така постіль має високу міцність.
- Комфортність і безпеку. Застібки для підковдр і інших постільних речей повинні бути легкими в користуванні. Крім того, вони не повинні загрожувати дитячому здоров'ю. Для малюків найкраще підійдуть комплекти на блискавки. Дітки старшого віку можуть використовувати застібки на гудзиках.
Розмір дитячої постільної білизни
Величина комплекту - одна з головних властивостей, що впливають на вдалий вибір дитячої постільної білизни . Його розмір в першу чергу залежить від віку малюка. Новонародженим слід купувати простирадла і ковдри, розраховані на стандартні габарити дитячого ліжечка: 120 на 60 см. У міру зростання і розвитку малюка йому потрібні набори все більших розмірів. Саме часто зустрічаються величини:
- для наволочок - 60 х 40 або 50 х 70;
- для простирадла - 180 х 260, 120 х 150, 150 х 210;
- підковдри можуть мати розміри: 160 х 220, 150 х 210, 115 х 147.
Подібні набори розраховані на хлопчиків і дівчаток з грудного віку до трьох років. Деякі виробники випускають білизну нестандартних розмірів, які трохи відрізняються від загальноприйнятих. Для трирічного малюка підходящим варіантом буде одинарне ліжечко довжиною 140-180 сантиметрів. Для неї найкращим рішенням стане полуторний набір дитячої постелі. Щоб всі вироби з комплекту підійшли за розміром, потрібно попередньо знати величину ковдри, матраца і подушок.
Грудним дітям досить буде лише підковдр і простирадл. При цьому, простирадла краще купувати з запасом. Наволочки не є обов'язковою частиною постільного комплекту малюка до трьох років, оскільки в цьому віці дітям ще не потрібні подушки. Але зате, може знадобитися балдахін і бортик для ліжка.
Колір постелі і малюнок
Для зовсім маленьких діток найкраще вибрати дитячу постільну білизну ніжних кольорів: персикового, блакитного, блідо-рожевого. Такі тони будуть пестити і заколисувати малюка. Дітям старших вікових груп підійдуть набори строкатішої колірної гами. Добре, якщо зовнішній вигляд яскравої постелі буде доповнений казковими малюнками, портретами вподобаних їм мультиплікаційних персонажів, зображеннями звірів або сюжетами комп'ютерних ігор.
Доведено, що кольорове оформлення постелі впливає на психіку і емоції дітей. Червоний, зелений або оранжевий кольори сприяють радісному настрою. Синій відтінок - навпаки, сприяє заспокоєнню і розслабленню. Обережніше слід бути з фіолетовими тонами, які сприяють виникненню занепокоєння і смутку.
Малюнок на простирадлі або ковдрі слід підбирати відповідно до переваг дитини. Хлопчикам більше підійдуть красиві кораблики, машинки або герої коміксів. Дівчаткам сподобаються зображення яскравих квіточок, принцес або ж ляльок.
У нашому інтернет-магазині ми пропонуємо своїм покупцям великий вибір дитячої постільної білизни з Туреччини та інших країн. Наша продукція реалізується в Україні недорого - по самим прийнятними цінами. В наявності товари тільки відомих, перевірених виробників . Користуючись зручним каталогом, батьки разом з дітьми завжди зможуть підібрати дитячу постільну білизну в ліжечко, яка найбільше підійде за кольором і стилем.
Серед одноколірних варіантів дівчата майже напевно віддадуть перевагу комплектам м'яких кольорів: персикового, жовтого, бузкового або рожевого. Хлопчаки, швидше за все, зупинять свій вибір на строкатих відтінках: насиченому синьому, а також на сполученнях оранжевого і зеленого, або чорного і червоного.
У більшості випадків, діти набагато більше люблять барвисті речі, ніж виконані в одноколірному оформленні. Дуже великим на даний момент є вибір дитячої постільної білизни, що володіє гарним 3D - оформленням, з ілюстраціями забавних звірів або персонажів з казок.
Подібна постіль не тільки приємна для сну. Вона допомагає дитині сприймати світ емоційно, вивчати яскраві кольори, назви звіряток, планети Сонячної системи і т.д. а значить, сприяє розвитку дитини. Перед придбанням набору слід обов'язково переконатися в тому, наскільки безпечний для дитячого здоров'я той чи інший фарбувальний склад, використаний в процесі виготовлення простирадла, наволочки або підодіяльника. Перш ніж купити дитячу постільну білизну оптом, слід перевірити наявність сертифіката.
Як знайти найкращу білизну?
Кожен з батьків зацікавлений в тому, щоб його синові чи доньці максимально комфортно спалося в новій постелі. Щоб вибір дитячої постільної білизни приніс своїй дитині тільки радість і задоволення, вам слід дотримуватися таких рекомендацій:
- Серед усього різноманіття матеріалів самими довговічними є набори з міцної, зносостійкої бавовни, що ідеально підходить для частих прань. Індекс міцності завжди є на етикетці конкретного товару.
- Краще здійснювати вибір дитячої постільної білизни з кольоровим оформленням, зробленим за допомогою природних барвників. Головна ознака якісної фарби - відсутність її запаху на пофарбованій тканині.
- Не слід купувати велику кількість подібних за розміром постільних речей. Вони досить швидко втратять актуальність, коли дитина підросте. Оптимальним буде наявність декількох наборів. Простирадла знадобляться в більшій кількості, ніж підковдри і наволочки.
- При виборі дитячої постільної білизни слід враховувати величину ліжечка малюка. Перед здійсненням покупки обов'язково поміряйте подушку, ковдру і матрац. Ще краще - купувати їх в одному комплекті з білизною.
Купувати дитячу постіль найкраще в спеціальних магазинах, що пропонують товари для самих маленьких. Цим ви убезпечите себе від товару, який може згубно позначитися на здоров'ї і благополуччі вашого малюка.
Як доглядати за дитячою постіллю?
М'яка, тонка тканина, з якої зазвичай шиють постільну білизну, потребує обережного поводження. Після того, як вибір дитячої постільної білизни зроблений, рекомендується відразу його випрати. Повністю змінювати постіль в дитячому ліжечку необхідно хоча б один раз в три дні. Якщо ваш малюк нездоровий, то міняти простирадло йому потрібно кожен день , оскільки пил і ворс, потрапляючи в дихальні шляхи, можуть викликати роздратування і захворювання. Дотримуючись таких правил, батьки допоможуть своєму маленькому синові чи доньці убезпечити себе від мікробів, які швидко накопичуються в тканинах постілі.
Прання дитячих білизняних комплектів слід здійснювати вручну, використовуючи делікатний режим пральної машини або її спеціальну опцію «прання дитячої білизни». Машинне прання проводиться при температурі не менше 90 градусів, оскільки від обробки очікується такий же ефект, як і від кип'ятіння. У гарячій воді прати постіль бажано до того моменту, поки дитині не виповниться 4 місяці. Згодом цей показник можна знизити до 40-60 градусів.
Щоб тканина дитячої постілі після обробки в пральній машині не стала більш грубою, слід застосовувати спеціальний кондиціонер. Крім хімічних засобів відновити матеріал можна, здійснюючи відпарювання під час обробки виробів праскою.
Перед пранням обов'язково слід вивернути навиворіт підодіяльник і наволочку. Це допоможе позбутися від бруду, що накопичується по кутках. В якості прального порошку найкраще вибирати різновиди, спеціально призначені для дитячого одягу. Вони не викликають алергії та інших захворювань шкіри.
Пральну машину в процесі прання слід наповнювати НЕ більше ніж на одну третину. Тоді, процес очищення білизни буде найбільш ефективним. Оптимальним варіантом буде подвійне полоскання. Після полоскання в ручному режимі необхідно, щоб вода була максимально чистою. На дитячу білизну також поширюються й інші звичайні правила прання. Наприклад, вимога закладати кольорові речі окремо від білих.